Keresési tippek a Központi Webáruházban.
Az nem titok, hogy az IC-kre a webáruházban a nevük alapján lehet keresni. A legegyszerűbb, ha beírjuk a keresőmezőbe az IC-n található szám-betű kombinációt, pl.: SMR40200C.
Mi van akkor, ha előttünk egy TV készülék, ott az IC amit cserélnénk, de a webáruház nem ismeri.
Tudni kell, hogy az Aswo kétféle módon rendeli az alkatrészt. Az egyik a szabadpiac, ahonnan közvetítő, speciálisan erre szakosodott cégeken keresztül lehet rendelni félvezetőket, és utángyártott alkatrészeket. A második verzióban pedig a elektronikai eszközök gyártóitól lehet rendelni az alkatrészt. Itt sokszor felmerül az a probléma, hogy az alkatrészgyártók egy saját kódot adnak az alkatrésznek, jó példa erre a pl. a Sharp, a Grundig, a Sony stb. Az ideális az lenne, hogy a gyártó kódjára, és az IC nevére is eredményes legyen a keresés.
Íme:
Sajnos az adatok automatikusan vannak feltöltve, és nem mindig vezet eredményre a sima keresés.
Mi ilyenkor a teendő?
Vegyünk például egy márkás készüléket, aminek az IC-je nem jön fel a keresőben.
Két lehetőség van még az eredményes keresésre.
- Az egyik a fésűs keresés, amit a Sini-Aswo webáruházból többen hiányolnak, de kevesen tudják, hogy az Euras-ban a keresés fésűs módon működik, tehát a megnevezésben bárhol lehet a keresett szó az találathoz fog vezetni. - A másik, de biztos megoldás, hogy a „Helpdesk”-en keresztül lekérdezzük a keresett alkatrészt típusszám, esetleg pozíciószám megadásával. E-mailen keresztül meg fogja kapni a választ hamarosan. | ![]() |
A könnyebb munka érdekében!
Üdvözlettel Bucsek Tamás